Pączki z ziemniakami

Świetny przepis na lekkie pączki, tym razem to pączki z ziemniakami. Po co ziemniaki? Dodają puszystości i wilgotności do ciasta, a przy tym samo ciasto na pączki jest bajecznie proste do przygotowania. Tak, tak, ja wiem, że wiele osób lubi ciasta w stylu dodaj 10 żółtek, faktycznie takie pączki są delikatne, ale wierz mi na słowo, że dzisiejszy przepis polubisz bardzo.

Pączki ziemniaczane z tego przepisu są po prostu proste. Dodajesz całe jajka, dodajesz rozgniecione ziemniaki i nie martwisz się czy wyjdą, bo z tego przepisu wyjdą na pewno. Pączki nie są suche, smaży się je świetnie, w smaku są wilgotne i tak dobre, że nawet jak nie chcesz to nie musisz nadziewać :)

Poczęstuj się, oto pyszne pączki z ziemniakami
Poczęstuj się, oto pyszne pączki z ziemniakami

Zobacz mój przepis wideo na pączki

Na filmie możesz dokładnie zobaczyć jaką konsystencję ma ciasto, jak wyrabiać i jakie są w środku ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozrabiam w wodzie z cukrem. Mieszam wszystkie składniki na pączki, a potem wyrabiam kilka minut. Najlepiej robotem z hakiem, bo ciasto jest lepkie, ale dasz radę dłońmi, byle nie podsypywać za dużo mąki.

Krok 2. Zostawiam do wyrastania na 1-1,5 godziny.

Krok 3. Wałkuję na posypanej mąką stolnicy, wycinam kubkiem koła i odstawiam na ok. 15-20 minut.

Krok 4. Rozgrzewam olej do 175 C i smażę aż będą rumiane z dwóch stron. Można nadziać, posypuję pudrem.

Pączki z ziemniakami
Pączki z ziemniakami
Pączki
Pączki
8 lutego 2018 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.