Pączki z krówką

Nie powiem, że są mało słodkie czy nietłuste, bo tak nie jest, za to są pyszne, wręcz rozpustne. Pączki z krówką, czy jak kto woli, masą kajmakową, to pączki słodkie, ale niesamowicie smaczne. Łasuchom na pewno przypadną do gustu. Zaryzykuję stwierdzenie, że niektórym z Was te pączki z krówką posmakują bardziej, niż takie ze zwykłym dżemem.

Zamiast krówki możecie nadziać je nutellą, też wyjdą pyszne. Zachęcam do spróbowania w karnawale. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozpuszczam w mleku z cukrem. Następnie wszystkie składniki wrzucam do miski i mieszam. Przekładam na blat i zagniatam, jak będzie bez problemu odchodzić od dłoni, to wkładam do miski i odstawiam na 1 godzinę wyrastania.

Krok 2. Po wyrośnięciu wyjmuję i dzielę na części.

Krok 3. Rozpłaszczam i nakładam masę krówkową. Zlepiam brzegi, tak jakbym chciała utworzyć sakiewkę (na filmie powyżej dokładnie widać, jak to robię).

Krok 4. Lekko spłaszczam i odkładam na 30 minut do wyrastania.

Krok 5. Smażę na rozgrzanym do 180°C tłuszczu z obydwu stron, aż będą rumiane. Odkładam na papier, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Wystudzone polewam lukrem, czyli wymieszanym cukrem pudrem i wodą. Smacznego.

Krok 6.

Krok 7.

Krok 8.

Krok 9.

Krok 10.

Pączki z krówką
Pączki z krówką
21 lutego 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.