Pączki różane

Pączki, pączki, pączki! Proponuję pączki różane, to jedne z moich ulubionych, właśnie nadziane różą, a ja dodatkowo do ciasta dodałam wodę różaną dzięki czemu pączki obłędnie pachną różą, są słodkie i chce się sięgać po jeszcze jednego.

Co ważne przy pączkach różanych ciasto jest na całych jajkach, a nadal bardzo delikatne. Spodoba się to tym z Was, którzy nie mają czasu na kombinowanie co zrobić z pozostałymi białkami. A jak chcecie wykorzystać wodę różaną w przepisach to polecam jeszcze słoniowe uszy. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże świeże należy rozpuścić w mleku (tym ze składników), suchych nie trzeba tak przygotowywać. Wszystkie składniki umieszczam w misce i mieszam a następnie przekładam na blat i zagniatam. Wyrabiam ok. 10 minut aż będzie elastyczne.

Krok 2. Wtedy wkładam do miski, przykrywam ściereczką i odstawiam na 1-1,5 godziny aż ciasto wyraźnie zwiększy objętość.

Krok 3. Ciasto musi zwiększyć objętość, jeśli nie to dajcie mu jeszcze chwilę! :)

Krok 4. Wałkuję ciasto na ok. 1,5-2 cm fragment ciasta i wycinam szklanką kółka. Odkładam na omączony blat by podrosły przez ok. 20 minut.

Krok 5. Smażę partiami na rozgrzanym do 175-180°C oleju. Nie może być za zimny ani za ciepły, warto rzucić fragment ciasta testowo, powinny pojawić sie bąbelki wkoło a ciasto zacznie się rumienić. Jeśli opadnie na dno - to za zimny, jak zacznie szybko ciemnieć - za ciepły. Smażę partiami po kilka, bo za duża ilość obniża temperaturę! Usmażone przekładam na ręcznik papierowy. Wtedy miksuję marmoladę (jeśli jest z drobinkami płatków), nakładam do rękawa i nadziewam pączki. Na koniec przygotowuję lukier i polewam. Smacznego.

Przepyszne pączki delikatne nadziane różaną marmoladą
Przepyszne pączki delikatne nadziane różaną marmoladą
Do różanej marmolady można dodać trochę truskawkowej :)
Do różanej marmolady można dodać trochę truskawkowej :)
26 lutego 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.