Pączki hiszpańskie

Niektórzy z Was znają je pod nazwą pączki hiszpańskie, inni pączki wiedeńskie, a jeszcze inni – pączki zakręcone. Bez względu na nazwę, pączki są smaczne i można zrobić je w domu. Baza tych pączków to nie ciasto drożdżowe, jak w przypadku zwykłych pączusiów, ale ciasto parzone, takie jak na eklerki.

Do przygotowania pączków hiszpańskich będzie Wam potrzebna szpryca ze sporym otworem lub wprawna ręka i łyżka. I oczywiście papier do pieczenia – niezbędny! Zachęcam Was do spróbowania.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wodę podgrzewam z masłem, jak już masło się roztopi, to dodaję mąkę i mieszam, aż będzie gęste i bez problemu będzie odchodzić od ścianek.

Krok 2. Do wystudzonego ciasta wbijam jajka i mieszam dokładnie.

Krok 3. Wyciskam kółka, które układam na kawałkach papieru do pieczenia.

Krok 4. Wkładam papierem do góry na rozgrzany do 180°C olej i smażę, aż będą rumiane. Papier po chwili sam odejdzie, więc go bez problemu wyjmiecie. Po usmażeniu, pączki przekładam na papier, by odsączyć nadmiar tłuszczu, a potem polewam lukrem (cukier puder z wodą). Gotowe.

Pączki hiszpańskie
Pączki hiszpańskie
1 lutego 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.