Owsianka na zimno z truskawkowym musem

Uwielbiam owsianki. W zasadzie niemal każdy zimowy poranek rozpoczynamy od miseczki owsianki. Powiedziałam zimowy, więc aż chce się dopisać „ciepłej owsianki”, a tym razem mam dla Ciebie taką owsiankę co robi się sama w nocy „na zimno”. Jest genialna. Ale żeby nie było tak całkiem na zimno to mam do niej sos truskawkowy :)

Owsianka ma tyle odcieni, że niemal codziennie można jeść inną. Choć przyznam Ci, że u nas najczęściej gości taka z jabłkiem, żurawiną, cynamonem i kurkumą. Gorąca, lekko rozgotowana. Mniam.

Ale jednak dzisiejsza mocno skradła nasze serca. Może dlatego, że nie ma przy niej w ogóle pracy? :) No co co tutaj trzeba, zalać, zostawić i dopiero rano nałożyć do misek. Genialne.

Owsianka
Owsianka

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Płatki wsypuję do miski raz z dodatkami, zalewam wodą, tak aby przykryła płatki i zostawiam na noc. Rano dodaję jogurt i sos truskawkowy. Sos truskawkowy: podgrzewam truskawki z odrobiną cukru i wody i miksuję.

12 lutego 2019 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.