Ossobuco z risotto alla milanese

Danie kuchni włoskiej, czyli Ossobuco podane z risotto alla milanese. Klasyka. Ossobuco to danie z Lombardii, dosłownie oznacza kość z dziurą, ale to uczta dla podniebienia. Klasyczne ossobuco gotuje się długo podlewając winem, ja wykorzystałam ossobuco wolno gotowane i do tego ugotowałam risotto alla milanese. Duet tych dwóch dań to jeden z popularniejszych sposobów na serwowanie ossobuco, a mi pozwolił się przenieść na uliczki włoskich miast. Uwielbiam kuchnię włoską.

Risotto alla milanese ma cudowny słoneczny kolor, to wszystko za sprawą dodatku szafranu. Poza tym jest tutaj wino, bulion i odrobina aromatycznego pecorino. Mniam!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ossobuco podgrzewam.

Krok 2. Na maśle podsmażam cebulę, gdy będzie szklista to dodaję ryż (suchy) i chwilę przesmażam aby każde ziarenko było oblepione tłuszczem.

Krok 3. Dodaję lampkę wina i czekam aż ryż wchłonie płyn. Potem kolejno dodaję po łyżce bulionu czekają aż ryż wchłonie płyn.

Krok 4. Na koniec, gdy ryż jest miękki i wchłonął cały bulion to dodaję pecorino, mieszam.

Krok 5. Siekam natkę, dodaję czosnek, skórkę z cytryny i oliwę. Nakładam na talerz risotto, mięso i pietruszkowy dodatek.

Ossobuco
Ossobuco
Ossobuco
Ossobuco
20 lutego 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.