Omlet po francusku wg Julii Child

Dzisiaj zapraszam Was na omlet po francusku. Przyznaję, że wcześniej takiego nie znałam –dopiero sympatyczny film „Julie i Julia” zachęcił mnie do wypróbowania jakiegoś przepisu Julii Child. A omlet po francusku wg Julii Child jest pyszny. Zanim udało mi się go sfotografować, wykorzystałam prawie tuzin jajek, bo za każdym razem zjadaliśmy go z Mężem na gorąco.

To proste danie, idealne na śniadanie, chociaż przyznaję, że trzeba się nieźle namachać patelnią. W zasadzie cała tajemnica tego omleta polega na dobrze rozgrzanym maśle, a potem poruszaniu patelnią tak, aby omlet się zawinął i miał odpowiednią konsystencję.

Zapraszam też Was do obejrzenia mojego filmiku z przygotowywania omleta po francusku, a oryginalne wykonanie Julii Child możecie zobaczyć tutaj (youtube).

Omlet po francusku podaje się z odrobiną masła i posiekaną natką pietruszki, jest rewelacyjny! Polecam gorąco na śniadanie. Smacznego. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jajka wbijam do miseczki, dodaję troszkę soli i pieprzu oraz łyżkę wody. Mieszam trzepaczką lub delikatnie mikserem.

Krok 2. Na patelni rozgrzewam masło, aż będzie bardzo ciepłe. Pojawią się takie jakby białe bąbelki.

Krok 3. Wlewam zawartość miseczki, czekam, aż delikatnie się zetnie i zaczną pokazywać się "bąble", i wtedy zaczynam poruszać patelnią. Nie jest to wcale takie proste. ;-) Chodzi o to, by omlet się zawinął.

Krok 4. Przekładam na talerz łączeniem w dół, smaruję lekko masłem, posypuję posiekaną natką pietruszki i podaję. Smacznego. ;-)

Omlet po francusku wg Julii Child
Omlet po francusku wg Julii Child
21 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.