Ogórki małosolne

Z przyjemnością sięgam po domowe małosolne ogórki, są takie smaczne! Przygotowanie ich w domu jest dziecinnie proste, a takie domowe ogórki to wspaniały dodatek do sałatek, śniadania czy obiadu. U mnie takie ogórki są przez całe lato i każdy je uwielbia.

Ogórki małosolne najlepiej smakują drugiego dnia od nastawienia, moim zdaniem są rewelacyjne, jeszcze lekko jędrne, a przyjemnie aromatyczne i słone. Ja do przygotowania ogórków używam korzenia chrzanu, kopru i czosnku, i oczywiście słonej gorącej wody, czasem dodaję jeszcze liście chrzanu itp., ale to wszystko zależy od tego, co mam pod ręką.

Ogórki małosolne robię zazwyczaj w średniej wielkości słoiku, bo wolę mieć częściej świeże ogórki niż potem mocno ukiszone. :) Zachęcam Was do zrobienia własnych ogórków małosolnych, smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ogórkom odcinam "ogonki" (szybciej będą gotowe), czosnek kroję na mniejsze kawałki, tak samo korzeń chrzanu.

Krok 2. Wszystko układam ciasno w słoiku (ciasno, by potem nie wypływały) i zalewam gorącą, ale nie wrzącą wodą, zagotowaną z solą. Ja po prostu gotuję wodę z solą, a potem chwilkę daję jej ostygnąć. Zalewam i przyciskam talerzykiem lub wieczkiem, ale nie zamykam, tylko przyciskam. :) Po 24, a najdalej 48 h będą już gotowe i każdego dnia będą coraz bardziej "kiszone". :) Smacznego.

Ogórki małosolne
Ogórki małosolne
13 czerwca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.