Oczyszczający koktajl z buraka

Niesamowity zastrzyk energii i witamin. Jeden z moich ulubionych koktajli warzywnych to właśnie oczyszczający koktajl z buraka, u mnie wzbogacony malinami aby był ciut słodszy. Ale podstawą tego super koktajlu są surowe buraki, marchew i jabłko. Można dodać trochę soku z cytryny, pomarańczy czy właśnie maliny (jest wtedy pyyyyszny).

Czemu ten koktajl jest taki dobry? Burak ma dużo kwasu foliowego, poza tym witaminę C, żelazo. Pomaga obniżyć ciśnienie i ułatwia trawienie. Marchewka ma sporo beta-karotenu, wpływa na wzmocnienie organizmu, jabłka są bogate w witaminę C i też dobrze wpływają na cholesterol.

Ten koktajl dodaje też energii. Warto jednak pamiętać aby zrobić go wcześniej, jeśli nie jesteście przyzwyczajenie do picia soku czy koktajlu z buraka to może was boleć brzuch. Ja robię go na 20-30 minut przed spożyciem. To samo tyczy się soku z sokowirówki (choć moim zdaniem koktajl jest smaczniejszy :)).

 

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa obieram ze skórki, jabłko można, ale nie trzeba.

Krok 2. Wrzucam do blendera razem z wodą i miksuję chwilę aż będzie rozdrobnione. Odstawiam na 20 minut, mieszam i piję.

Koktajl z buraka
Koktajl z buraka
26 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.