Nuggetsy w migdałowej panierce

Bezbłędne kurczakowe kąski, czyli nuggetsy w migdałowej panierce. Są rewelacyjne i jestem pewna, że i Wam posmakują. Nuggetsy obtoczyłam w drobno zmielonych migdałach (mączka migdałowa) i uważam, że jest to strzał w dziesiątkę. Są chrupiące z zewnątrz, rumiane, a w środku mięciutkie.

Farsz powinien być dość lepki, ale zwarty, wtedy najłatwiej formować nuggetsy i wychodzą najsmaczniejsze. Usmażone są najlepsze na gorąco, ale i na zimno chce się „skubnąć”. Polecam podawać z ostrym sosem chili albo z łagodniejszym sosem majonezowym. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mięso warto zmielić samemu drobno, bo im drobniej, tym lepszy efekt, ale możecie oczywiście użyć kupnego mielonego. Dodaję bułkę tartą, jajko i mąkę, a także przyprawy. Masa powinna być lepka, dość gęsta i zwarta. W razie potrzeby dodajcie troszkę mąki.

Krok 2. Łyżeczką nabieram mięsa, formuję mały wałeczek i mocno obtaczam go w migdałach. Śmiało, by jak najwięcej migdałów się przykleiło. Ja zawsze "turlam" po talerzu z drobno posiekanymi migdałami, następnie lekko spłaszczam i końce lekko zwężam, formując takie nuggetsy.

Krok 3. Smażę na średnim ogniu na oleju, aż będą rumiane z obydwu stron. Podaję z sosem chili. Smacznego.

Nuggets
Nuggetsy
30 grudnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.