Nugat torrone

Jeśli jesteście łasuchami, to na pewno zasmakuje Wam nugat, dzisiejszy nugat wzorowałam na torrone, którym zajadaliśmy się we Włoszech. Tamten był co prawda odrobinę bardziej „puszysty”, ale smakował identycznie. Będąc w Wenecji, jedliśmy najlepsze torrone właśnie z migdałami i żurawiną, było fantastyczne! Przygotowanie takiego nugatu w domu nie jest trudne, choć trzeba wykazać się cierpliwością. Najpierw podczas doprowadzania karmelu do odpowiedniej temperatury, potem podczas mieszania, a na końcu podczas czekania, aż nugat się schłodzi.

Nugat torrone możecie też wylać między dwa wafle, tworząc w ten sposób taką nugatową kanapkę. :) W podobny sposób przygotowuje się pańską skórkę, na którą przepis jakiś czas temu dopracowałam. :) Życzę Wam smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od karmelu. Do rondelka wsypuję cukier, dodaję wodę i miód, i podgrzewam do 160–170°C. Jeśli nie macie termometru, to zróbcie w szklance próbę twardości (polecam wspomniany poradnik).

Krok 2. Gorący karmel wlewam strużką, cały czas miksując do ubitych białek i dalej miksuję, aż będzie biały! Bo po dodaniu wyda Wam się brązowo-miodowy, trzeba miksować do białości, aż będzie gęsty.

Krok 3. Dodaję orzechy i żurawinę i mieszam (całość gęsta, więc lepiej łyżką, mikser może nie dać rady).

Krok 4. Przekładam na papier lub folię do pieczenia lub między dwa wafle. Równam wilgotnymi dłońmi i wstawiam do lodówki lub po prostu odstawiam w ustronne miejsce na kilka godzin. Smacznego.

Nugat z żurawiną i migdałami
Nugat z żurawiną i migdałami
23 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.