Nigiri

Niesamowicie polubiłam sushi. Ja wybieram te z rybą pieczoną, ale dzisiaj zapraszam Was na nigiri. Najlepsze z rybą surową, dobrej jakości łososiem lub tuńczykiem. Tym razem przygotowaliśmy nigiri z rybą lekko opaloną co fajnie podkreślało jej smak.

Jeśli nie robiliście nigdy nigiri to razem z Sebastianem Kornackim z Westinu pokazujemy krok po kroku, jak formować nigiri, nakładać wasabi, ułożyć rybę i jak całość podać. Absolutnym odkryciem jest dla mnie majonez japoński, czyli majonez przygotowany na bazie octu ryżowego, mocniejszy w smaku, ale świetnie podkreślający smak sushi. Mam nadzieję, że chętnie zaczniecie robić sushi w domu. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rybę kroję na plastry (polecam film) tak by włókna dobrze się układały, czyli przechodziły przez plasterek a nie kroić z nimi zgodnie.

Krok 2. Nabieram porcję ryżu (ryż należy przygotować zgodnie z poradnikiem i wymieszać z zaprawą octową - ocet, cukier, sól). Porcja ryżu to około 1 łyżka. Formuję jajowatą kulkę.

Krok 3. Plasterek ryby układam na drugiej dłoni, smaruję wasabi.

Krok 4. Kładę na to ryż, odwracam.

Krok 5. I palcami przeciągam delikatnie w dół po rybie. Aby uformować nigiri. Rybę opalam lekko palnikiem. Dekoruję majonezem.

Razem z Sebastianem Kornackim w Westinie uczyłam się robić sushi, przyznaję, że absolutnie mnie to wkręciło i mam nadzieję, że Was rownież tym zarażę
Razem z Sebastianem Kornackim w Westinie uczyłam się robić sushi, przyznaję, że absolutnie mnie to wkręciło i mam nadzieję, że Was również tym zarażę
Nigiri z łososiem i tuńczykiem
Nigiri z łososiem i tuńczykiem
28 lutego 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.