Tarta nerkownik

Przepis na tartę nerkownik. Jstem fanką nerkowców, a swoje pierwsze spotkania z ciastkami na bazie nerkowcow wspominam bardzo dobrze. Spód zrobiłam ze zmielonych migdałów, bo chciałam by dodatkowo był bezglutenowy, ale osobiście bardziej Wam polecam kruche ciasto.

Jak smakuje nerkownik? W wersji podstawowej jest słodkawy (niebawem inne kombinacje), nie powiem Wam, że to mój ulubiony przysmak, ale jest intrygujący. Gdy zabrałam go na rodzinne spotkanie to zyskał zarówno miłośników, jak i umiarkowanych fascynatów, niemniej warto sprawdzić :) Ma w sobie coś innego. Ale, ale, żeby nie było w smaku nie jest, jak sernik (do tego bliżej tofurnikowi, który kiedyś pokazywałam), ten jest, jak… nerkownik :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zaczynam od spodu. Migdały miele na mąkę, mieszam z rozpuszczonym masłem, kakao, daktylami (ja rozgotowuję daktyle wcześniej), to wszystko miksuję.

Krok 2. Wylepiam spód tortownicy (im mniejsza tym wyższy będzie sernik).

Krok 3. Nerkowce nasączam wcześniej przez 8 godzin albo zalewam gorącą wodą i odstawiam na godzinę (szybsza wersja :)).

Krok 4. Odcedzam nerkowce, blenduję je na gładko razem z mlekiem roślinnym. Dosładzam stewią, dodaję wanilię, suszone owoce (opcja).

Krok 5. Nakładam masę z nerkowców na spód i chowam do lodówki na całą noc. Smacznego :)

Nerkownik
Nerkownik
Nerkownik
Nerkownik
6 stycznia 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.