Naleśniki

Najlepszy przepis na naleśniki. Cieniutkie, smaczne, nie za tłuste. Takie naleśniki robię bardzo często, na słodko i z wytrawnym nadzieniem. Dla mnie to takie danie na szybko, takie, które mogę zrobić, gdy nie bardzo mam czas lub składniki, na coś bardzo wymyślnego. Naleśniki zawsze smakują pysznie.

Moje ulubione naleśniki muszą być cieniutkie, lekkie i nie mogą się rwać. Do ciasta daję i mleko, i wodę, wtedy nie są ani zbyt gumiaste, ani zbyt twarde. Są takie akurat. Moje ciasto na podstawowe naleśniki jest dość rzadkie, ale naleśniki wychodzą rewelacyjnie cienkie i smaczne.

Ciasto wlewam na suchą patelnię (już wcześniej dodaję odrobinę oleju), więc nie są tłuste w dotyku. Gdy się spieszę, najbardziej lubię posmarować je powidłami śliwkowymi, zawinąć i gotowe :)

Zapraszam Was dzisiaj szczególnie na filmik (poniżej), bo ma małą, zabawną wstawkę. Taką, aby dzień był weselszy. Życzę miłego dnia. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wrzucam wszystkie składniki.

Krok 2. Mikserem mieszam dokładnie, by nie było grudek.

Krok 3. Na patelnię (suchą, ewentualnie, jeśli nie ufacie swojej patelni, to przed pierwszym naleśniczkiem delikatnie ją posmarujcie olejem, ale delikatnie) wlewam porcję ciasta – tak około 1 łyżkę wazową. Smażę z obydwu stron.

Krok 4. Kładę jeden na drugim usmażone naleśniki i napełniam dowolnym nadzieniem. Smacznego.

Naleśniki
Naleśniki
12 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.