Naleśniki razowe

Bardzo polubiliśmy dania z mąki razowej. Zarówno wypieki na słodko, jak też naleśniki razowe. Jedzenie przygotowane z razowej mąki syci bardziej i jest zdrowsze (radzę przeczytać o razowcach). Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z jedzeniem na bazie mąki z pełnego przemiału, to polecam Wam na początku wymieszać taką mąkę pół na pół z mąką niższego typu (np. zwykłą pszenną jasną czy chlebową). W ten sposób łatwiej przyzwyczaicie domowników do nowych, troszkę bardziej wytrawnych smaków.

Ważne jest też nadzienie. Na początek polecam coś słodkiego, świetnie do naleśników razowych pasuje masło orzechowe, a także dżem z czarnej porzeczki. Mi smakują też z duszonymi jabłkami, a także słodkim dżemem truskawkowym. Zachęcam Was do przygotowania, jak je polubicie, to nie będziecie już robić zwykłych. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki mieszam w misce.

Krok 2. Patelnię dobrze rozgrzewam, przed nagrzaniem możecie ją delikatnie przetrzeć tłuszczem. Na dobrze rozgrzaną patelnię nalewam porcję ciasta – łyżką wazową. I smażę z obydwu stron na rumiano.

Krok 3. Przekładam na talerz i jeszcze gorące lub przestudzone smaruję nadzieniem. Roluję i podaję. Smacznego.

Naleśniki z mąki razowej
Naleśniki z mąki razowej
6 lipca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.