Nakrycie stołu na wiosenny piknik

Wiosna to czas, kiedy chętnie jemy śniadania i obiady na balkonie, a gdy robi się cieplej, to również na trawie. Na takie okazje warto ładnie nakryć do stołu, najlepiej wiosennie. Dzisiaj proponuję Wam nakrycie stołu na wiosenny piknik (czy biesiadę na balkonie) w kratkę i truskawki.

Kraciaste motywy na obrusach kojarzą mi się swojsko i wiosennie, z wyjazdami za miasto, koszem pełnym piknikowych smakołyków i pierwszymi truskawkami. Dlatego dzisiejsza dekoracja to przede wszystkim kratka, truskawki i troszkę wiosennej zieleni.

Taki kraciasty obrus pewnie znajdziecie w szafie, a jak nie, to można kupić w sklepie, teraz moda na nie powraca (np. home&you, cena od 35 zł). Prócz obrusu, na stole postawiłam zastawę w truskawki, ta moja ma chyba tyle lat co ja, albo i więcej, ale jest śliczna. Biała w truskawki, w zestawie z wielkimi kubeczkami.

Do tego dołożyłam kilka detali, zielone serwetki czy spinacze w truskawki. Wszystko przy tak nakrytym stole smakuje wyjątkowo. A na piknik polecam roladę chlebową a’la kanapki, a na deser ciasto drożdżowe lub muffinki z jabłkiem.

Co zagościło na naszym stole

  • Obrus w czerwoną kratkę, home&you, od 35 zł
  • Talerze deserowe w truskawki i kubki, zastawa z szafy
  • Spinacze z truskawkami, komplet 6 sztuk, home&you, ok. 10 zł
  • Durszlak w kształcie truskawki w krajalnicą do truskawek i drylownicą, galerialimonka.pl, ok. 50 zł
  • Zielony świecznik, home&you, 19 zł
27 marca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.