Najlepsze gofry bezglutenowe

Ostatnio u nas niedziela to dzień gofrów. Bardzo mi się to podoba ;) Testujemy nowe przepisy, eksperymentujemy, a potem gofry podaję na gorąco z bitą śmietaną lub cukrem pudrem. Tym razem przepis na chrupiące gofry bezglutenowe.

Z gofrów bezglutenowych naszym pewniakiem są te z mąki z ciecierzycy, ale wymagają trochę dłuższego smażenia (pieczenia? no korzystania z gofrownicy ;)), stąd próbujemy różnych przepisów. Z komosy, płatków owsianych czy jak dzisiaj z mąk bezglutenowych.

Tak naprawdę mieszam różne rodzaje mąki, ale już Ci powiem, że jeśli masz dwie z nich to spokojnie wyjdą dobre gofry. Sama często ratuję się tym co mam w spiżarce ;)

Gofry bezglutenowe
Gofry bezglutenowe
Gofry bezglutenowe
Gofry bezglutenowe

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka oddzielam od żółtek. Białka ubijam na sztywną pianę, a do żółtek dodaję wszystkie pozostałe składniki i mieszam (najlepiej mikserem, bo mąki lubią się grudkować).

Krok 2. Dodaję pianę, łączę.

Krok 3. Nakładam porcję na gofrownicę i zapiekam aż będą rumiane. W zależności od gofrownicy ok. 3 minuty, ale musisz po prostu sprawdzić :)

26 lutego 2019 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.