Mule w sosie śmietanowym

Uwielbiam małże w każdej postaci, tym razem wersja bardzo, bardzo delikatna, bo małże w sosie śmietanowym na bazie wina, rewelacyjne! To danie idealne dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z mulami, w tej odsłonie są bowiem niesamowicie delikatne i smaczne. Najlepiej smakują podane z bagietką.

Jeśli szukacie innych pomysłów na małże, to może przegrzebki? :) A może spaghetti z mulami? Dzisiejsze mule w sosie śmietanowym przygotowałam na warsztatach „afrodyzjaki”, temat jak najbardziej na czasie, bo mule w sosie śmietanowym nadają się na kolację we dwoje.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na maśle lub oliwie podsmażam posiekaną drobno szalotkę, czosnek i chili.

Krok 2. Wlewam winiaka, wrzucam małże, dodaję wino i przykrywam, by małże się dusiły kilka minut, aż się otworzą. W trakcie podgrzewania poruszam rondelkiem.

Krok 3. Dodaję śmietanę, natkę pietruszki i chwilę podgrzewam, a potem dodaję masło i mieszam, aż się rozpuści. Podaję z bagietką.

18 lutego 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.