Mule po marynarsku

Cozze alla marinara, a po francusku Moules à la marinière. Jeden z najpopularniejszych przepisów na małże, czyli mule po marynarsku. Duszone w aromatycznym białym winie z masełkiem, czosnkiem i świeżą natką pietruszki. Po prostu pyszne. Tak przygotowane mule będą idealne na kolację we dwoje.

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z małżami, to koniecznie przeczytajcie nasz poradnik o czyszczeniu i przygotowaniu małży. Dodam, że najlepsze są świeże małże, coraz łatwiej je dostać nawet w dużych sklepach, choć czasem trzeba jechać na drugi koniec miasta. Ale warto, bo małże po marynarsku są przepyszne i jak dla mnie, to chyba najlepszy sposób ich podania. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od oczyszczenia małży. W rondelku rozgrzewam masło, szklę cebulę i czosnek. Dodaję białe wino i pietruszkę i podgrzewam, aż zacznie wrzeć.

Krok 2. Wrzucam mule i przykrywam pokrywką. Gotuję ok. 4–6 minut, aż się otworzą. W trakcie tego gotowania warto potrząsnąć garnkiem, by mule bliżej pokrywy były bliżej dna. Te, które się nie otworzą, wyrzucam. Smacznego.

Mule po marynarsku
Mule po marynarsku
3 września 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.