Muffinki gruszkowe. Babeczki z gruszkami

Tym razem miękkie muffiny z kawałkami gruszek. Są rewelacyjne w smaku i w porównaniu z muffinami porzeczkowymi o wiele słodsze. Duża zasługa w tym owoców.

Do środka możecie włożyć swoje ulubione dodatki, chociaż ja proponuję dodać właśnie gruszki, a jeśli lubicie, to całość możecie doprawić cynamonem. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Masło rozpuszczam w rondelku. Odstawiam do ostygnięcia. W jednej misce mieszam mokre składniki (powyższe rozpuszczone masło, jajko i mleko), a w drugiej suche (mąkę, proszek do pieczenia i cukier). Następnie mieszam wszystko ze sobą. Gruszki obieram ze skórki i kroję w malutkie kosteczki. Dodaję do ciasta i mieszam.

Krok 2. Papilotki ułożone na formie wypełniam ciastem, w zasadzie po same brzegi (z gruszkami tak wychodzi, że akurat są wypełnione całe).

Krok 3. Wstawiam na 30 minut do piekarnika nagrzanego do 200°C. Piekę, a potem wyjmuję z formy i odkładam do ostygnięcia.

Apetyczne muffiny z gruszkami
Apetyczne muffiny z gruszkami
22 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.