Muffiny z makiem

Delikatne babeczki pełne piegów, czyli babeczki z makiem. Bardzo lubię przygotowywać muffinki ze względu na czas (kilka minut plus pieczenie), a także niesamowitą liczbę kombinacji. Tym razem wymyśliłam sobie muffiny z makiem. Kiedyś pokazywałam Wam takie z nadzieniem makowym, na święta, a teraz codzienne babeczki, które z przyjemnością zabierzecie do pracy.

Takie muffiny z makiem możecie jeść po prostu jako deser, a możecie też przeciąć i posmarować dżemem lub słodkim twarożkiem. Są pyszne. W przepisie podałam orientacyjną ilość maku, jeśli chcecie mniej, to dajcie 1/3 szklanki, a żeby zrobić bardzo piegowate to 1/2 szklanki ze sporą górką.

Życzę Wam smacznego i zapraszam, jak zawsze, na sympatyczny film. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Masło rozpuszczam i wszystkie składniki mieszam ze sobą, tylko mak za chwilkę. Najlepiej najpierw wymieszać oddzielnie suche i mokre, a potem połączyć, ale przyznam się Wam, że jak mi się spieszy, to mieszam wszystko razem. :)

Krok 2. Dodaję mak i mieszam.

Krok 3. Formę na muffiny wypełniam papilotkami i napełniam ciastem do 3/4 wysokości. Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 20 minut. Smacznego. :)

Muffinki z makiem
Piegowate muffinki z makiem
9 sierpnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.