Muffiny piernikowe

To jedne z najlepszych babeczek, jakie jadłam. Muffiny piernikowe z dodatkiem bakalii są niesamowicie aromatyczne, smaczne, orzechowe z rodzynkami i pięknie pachną świętami. W myślach ustawiam już na stole potrawy wigilijne. :)

A tak poważnie, to babeczki są po prostu pyszne. Środek mają troszkę podobny do mojego ulubionego ciasta orzechowego pychotka, a pachną, jak wspaniały piernik. Są miękkie, aromatyczne… co tu dużo opowiadać, musicie spróbować. Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wrzucam wszystkie suche składniki (mąkę, proszek do pieczenia, cukier, przyprawę do piernika), potem dodaję mokre składniki (rozpuszczone masło, mleko, jajka, miód), a na końcu bakalie. Mieszam.

Krok 2. Formę wykładam papilotkami, napełniam do 3/4 wysokości i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika (może być nawet 190°C). Piekę ok. 20 minut (warto wbić patyczek). Jak lekko przestygną, to podaję, smacznego.

Muffinki pierniczkowe
Muffinki pierniczkowe
19 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.