Muffiny najlepsze

Często pokazuję Wam dekorację muffinek, babeczek, cupcakes, ale żebyście nie musieli szukać, to dzisiaj najlepszy, bazowy przepis na muffiny. Jest jeszcze lepszy niż poprzedni, bo babeczki wychodzą mięciutkie i delikatne. Do środka możecie wrzucać ulubione dodatki, a nawet za jednym razem zrobić każdą babeczkę inną.

Z fajnych połączeń smakowych mogę na pewno polecić muffiny makowe oraz te mocno czekoladowe dodatkowo czekoladą nadziane. Mając już bazę, czyli babeczkę, możecie zacząć je dekorować. Tutaj spróbujcie kremu maślanego, za jego pomocą wyczarujecie muffinki pajęczynki lub potwora ciasteczkowego. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od wrzucenia do miski suchych składników (maka, cukier, proszek, cukier waniliowy), a potem dodaję mokre (olej lub masło, mleko i jaja).

Krok 2. Mieszam wszystko łyżką.

Krok 3. Nakładam do formy wyłożonej papierkami (najlepiej, jak ciasta będzie do 2/3 wysokości) i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę ok. 25 minut.

Muffiny przepis bazowy
Muffiny przepis bazowy
10 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.