Muffinki z morelami

Ostatnio zakochałam się w muffinkach. Na początek zrobiłam 6 morelowych i 6 czekoladowych muffinek, teraz przedstawiam morelowe, które najszybciej zniknęły z talerza – pewnie przez swoje słodkie minki! Połączenie muffinek i moreli wydaje mi się strzałem w dziesiątkę.

Przepis tworzyłam w oparciu o kilka różnych, aż wyszły dokładnie takie, jakie powinny być. Miękkie, puszyste i smacznie nadziane. A oto moja wersja przepisu, muffinki z morelami wyszły pycha!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Margarynę topię w rondelku, staram się jej nie nagrzewać mocno, bo potem muszę dłużej czekać, aby przestygła.

Krok 2. W jednej misce mieszam suche składniki, czyli mąkę, proszek do pieczenia i cukier. A w drugiej mieszam jajko, mleko, a także rozpuszczoną margarynę lub masło.

Krok 3. Zawartość misek mieszam w jednej. Nie używam miksera, mieszam po prostu łyżką. Morele kroję na mniejsze kawałki, ja pokroiłam w takie kostki, ok. 2 cm. I dodaję do reszty ciasta. Mieszam.

Krok 4. Ciasto wlewam do formy wyłożonej papilotkami i wypełniam je do wysokości 3/4 papilotki. Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C na 25 minut.

Krok 5. Wyjmuję muffinki z formy i odstawiam, aby przestygły.

Krok 6. Czas na lukier. Ukręcam białko z cukrem pudrem, aż będzie białe. Odkładam na spodeczek troszkę białego lukru (na uśmieszki), a resztę barwię przy pomocy czerwonego i żółtego barwnika, aż osiągnę pomarańczowy. W razie potrzeby dosypuję cukru pudru. Lukier nie może być zbyt płynny, bo spłynie z babeczek, ja robię dosyć gęsty i nakładam go łyżką na babeczki. Gdy zaschnie, to rysuję minki białym lukrem.

Muffinki z morelami
Muffinki z morelami
16 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.