Muffinki z masłem orzechowym

Muffinki z masłem orzechowym to takie małe co nieco na gorsze chwile, nie za słodkie, a dodają energii. Są takie momenty, kiedy trzeba podjąć trudne decyzje. A wtedy czuję potrzebę, aby poprawić sobie humor czymś słodkim. :)

W zasadzie zrobiłam minimuffinki, są malutkie, nadziane w środku pysznym masłem orzechowym, a na wierzchu polane czekoladą. Są takie akurat, na jeden kęs, ale za to sycący kęs. Bardzo fajne jest to nadzienie, zastanawiałam się jak wyjdzie i jak będzie wyglądać po upieczeniu. Okazuje się, że wyszło super. Zarówno w smaku, jak i z wyglądu muffinki z masłem orzechowym są super!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Masło rozpuszczam w rondelku.

Krok 2. Orzechy siekam drobno.

Krok 3. Wszystkie składniki na ciasto (poza masłem orzechowym) mieszam łyżką w misce.

Krok 4. Formę wykładam papilotkami (papierkami) i wlewam troszkę masy, potem układam po łyżeczce masło orzechowe.

Krok 5. Dopełniam ciastem do reszty, tak, by masło orzechowe było w środku. Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę: muffinki ok. 25 minut, a minimuffinki od 11–15 (przy 11 minutach są takie miękkie i jasne, a przy 15 są twardsze z wierzchu, ale miękkie w środku).

Krok 6. Polewam polewą czekoladową.

Muffinki z masłem orzechowym
Muffinki z masłem orzechowym
5 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.