Muffinki nadziane makiem

Proste babeczki, które spokojnie można postawić na wigilijnym stole. Babeczki, czyli muffinki nadziane makiem, a dokładniej gotowym nadzieniem makowym razem z bakaliami. Proste i pyszne. Zrobienie ich zajmie Wam 5 minut, potem 20 minut w piekarniku, lukier… i voila. W pół godziny gotowe będą pyszne muffinki, które zrobią furorę podczas Świąt. :)

U mnie zrobiły przed Świętami, a na wigilijnym stole na pewno się znajdą. Po pierwsze są pyszne, po drugie z makiem (uwielbiam mak), a po trzecie szybkie i zawsze się udają. Ja swoje muffinki z makiem udekorowałam lukrem i świeżą żurawiną. Lubię smak kwaskowatej żurawiny w połączeniu ze słodyczą cukru i aromatem maku. Ale można przybrać je dowolnie lub zostawić tylko pod osłonką z lukru. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Masło topię w rondelku. Odstawiam, by nie było gorące.

Krok 2. Do miski wrzucam najpierw suche składniki, a potem wszystkie mokre (chociaż, gdy robi się szybko, nie ma to większego znaczenia). Mieszam łyżką.

Krok 3. Formę na muffinki wykładam papilotkami i nalewam ciasto (tak 3/4). Do każdego kładę kopiastą łyżeczkę nadzienia makowego.

Krok 4. Następnie wlewam resztę ciasta tak, aby przykryć nadzienie. Jeśli gdzieś wystaje, to "zatapiam". Piekę w nagrzanym do 200°C piekarniku przez 20 minut. Dekoracja (po upieczeniu): Mieszam 1/2 szklanki cukru pudru z około 2−3 łyżkami soku z cytryny, polewam każdą babeczkę.

Muffinki z makiem
Muffinki z makiem
16 grudnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.