Muffinki kurczaczki

Wiosenne muffinki kurczaczki, idealne dla dzieci na wielkanocny stół i w ogóle na wiosnę. Możecie zrobić muffinki mini lub maksi, ja zrobiłam takie większe babeczki, a potem je dekorowałam. Bardzo fajna zabawa. :)

Aby zwykłe babeczki przeobrazić w kurczaczki potrzebne Wam będą wiórki kokosowe i barwnik, najlepiej w płynie, wtedy kokos ładnie się zabarwi. A reszta to „radosna twórczość”, ja zrobiłam oczka z rodzynek, dzióbki z migdałów, a nóżki z małych cukrowych serduszek. :) Pomysł na kurczaczki zaczerpnęłam od Marthy Stewart, bo wyglądały bardzo fajnie. Swoje zrobiłam bardziej żółte, a nawet lekko pomarańczowe, chyba nawet przesadziłam z tym pomarańczowym kolorem… ale były bardzo smaczne :) Jeśli macie ochotę na muffinki, to na wiosnę polecam Wam właśnie takie muffinki kurczaczki.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki umieszczam w misce i mieszam łyżką.

Krok 2. Formę na muffinki wykładam papilotkami, wlewam masę do wysokości 3/4. Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C i piekę przez 25 minut.

Krok 3. Przygotowuję krem. Jeśli nie macie kremu kupnego, to proponuję 1/2 kostki masła utrzeć na jasną masę z 1 szklanką cukru pudru.

Krok 4. Wiórki kokosowe barwię barwnikiem, po prostu nalewam kilka kropelek i mieszam.

Krok 5. Babeczki wyjmuję z papilotek, smaruję kremem.

Krok 6. Wkładam do miseczki z kolorowymi wiórkami i obtaczam.

Krok 7. Wciskam oczka, dzióbek, nóżki i skrzydełka. Gotowe. :)

Muffiny kurczaczki
Muffinki kurczaczki
31 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.