Mortadela w panierce

Mortadela w panierce to danie z mojego dzieciństwa. Zawsze robił nam je Tata. Co prawda, miał wielki ubaw, gdy go prosiłyśmy o to danie zamiast zwykłych kotletów. No cóż, teraz wiem już czemu się z nas śmiał. Mortadela jest tania i pewnie mniej wartościowa niż inne mięso czy wędlina. Tylko co ja na to poradzę, że nadal mi tak smakuje i jest takim fajnym, szybkim daniem. :)

Spróbujcie, jeśli macie ochotę, mortadela w panierce to proste, ale bardzo smaczne danie. Możecie ją podać z surówką wiosenną albo sałatką grecką.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mortadele kroję na 1-2 cm kawałki. Na każdym układam ser (zazwyczaj jadam bez sera, ale czasem jako urozmaicenie jest fajny, dodaje panierce smaczku).

Krok 2. Jajko mełtam na talerzu. Każdy kawałek obtaczam w jajku i potem w bułce. Warto powtórzyć to dwa razy (jajko, bułka, jajko, bułka), panierka będzie bardziej chrupka. Takie kotleciki kładę na rozgrzanym oleju na patelni i obsmażam z każdej strony, aż będzie rumiane.

Mortadela w panierce
Mortadela w panierce
15 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.