Młoda kapusta

Danie idealne na lato, czyli młoda kapusta z koperkiem podana z młodymi ziemniaczkami. Ach! Jakie to jest pyszne, polskie danie. Mi nic więcej do tego nie trzeba, jeśli jednak macie ochotę na niewegetariańską wersję, to dodajcie do tego kotleta schabowego i już macie idealny obiad na niedzielę. ;-)

Teraz, kiedy młodą kapustkę można kupić wszędzie, to koniecznie, ale to koniecznie musicie z tego skorzystać. Ja robię ją w dość prosty sposób. Najpierw lekko podsmażam na maśle, potem duszę, do smaku dodaję koperek i kilka kropel cytryny, i nic więcej. W takiej wersji młoda kapusta smakuje mi najbardziej. Zachęcam gorąco i oczywiście zapraszam jak zawsze na filmik. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kapustę kroję na pół i na pół, a następnie tnę na wąskie paski.

Krok 2. Na patelni z wysokim rantem lub w garnku rozpuszczam masło i podsmażam kapustkę.

Krok 3. Dolewam wodę – około 1,5 do 2 szklanek wody – i duszę, aż kapustka będzie miękka, a woda prawie cała odparuje. Ja duszę na średnim ogniu około 20–30 minut, czas w dużej mierze zależy od wielkości płomienia, ale ogólnie młodej kapustki nie trzeba długo dusić. ;-)

Krok 4. Koperek siekam drobno, troszkę odkładam do dekoracji.

Krok 5. A resztę koperku dorzucam do kapustki, dodaję też kilka kropel soku z cytryny. Mieszam, chwilkę podgrzewam i podaję na talerzu z młodymi ziemniaczkami posypanymi koperkiem. Smacznego. ;-)

Młoda kapusta
Młoda kapusta
21 czerwca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.