Mleko migdałowe

Szukacie mleka roślinnego, którym można zastąpić mleko krowie? Albo po prostu słyszeliście o tym, że mleko migdałowe jest zdrowe, oczyszcza organizm, działa zasadowo i chcecie sprawdzić, czy likwiduje zgagę? :) Bez względu na to, czy chcecie poznać nowy smak, czy szukacie mleka wegańskiego, to dzisiejsze musicie koniecznie przygotować. Mleko migdałowe jest świetne.

Dzisiaj przepis na pyszne mleko migdałowe, jeden z niewielu roślinnych odpowiedników mleka odzwierzęcego, które mi naprawdę smakuje. :) Bo niestety muszę przyznać, że ani mleko sojowe, ani ryżowe, czy też owsiane nie podbiły mego serca. Mleko migdałowe jest jednak naprawdę smaczne, ale nie wyobrażajcie sobie, że jest słodkie, deserowe. Jest „mleczne”, świetnie nadaje się do zup, do picia samodzielnie lub z dodatkiem kakao, czy też zmiksowanych owoców. Smacznego.

PS: W sieci znajdziecie różne wersje mleka migdałowego, z płatków migdałowych, z obranych migdałów, ta wersja to przepis na bazie migdałów w łupinach (zaczerpnięty od mojej kochanej Eweliny z Around the kitchen table) i właśnie ten polecam Wam w 100%. Zresztą zobaczcie na filmie jakie to proste. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zalewam zimną wodą (ta 1 szklanka) migdały i odstawiam na około 8 godzin. Potem przepłukuję.

Krok 2. Przekładam do naczynia blendera, dodaję 1 szklankę wody ciepłej i miksuję.

Krok 3. Przekładam zawartość na gazę i mocno odciskam. Pulpę migdałową znowu przekładam do naczynia, dolewam drugą szklankę wody, dodaję trochę soli i miksuję. Znów odciskam przez gazę i po raz trzeci przekładam, dolewam trzecią szklankę wody i blenduję, a potem odciskam. Gotowe mleko przelewam do szklanek lub butelek. W lodówce trzymam do 3 dni. Smacznego.

Mleko migdałowe
Mleko migdałowe

Źródło: Around the kitchen table

6 maja 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.