Mini serniczki z brzoskwiniami

Bardzo brzoskwiniowe, pysznie serowe i proste do zrobienia, czyli mini serniczki z brzoskwiniami. To mój pomysł na niewielki deser na zimno, a dokładniej na sernik brzoskwiniowy na zimno w wersji mini.

Bardzo polubiłam robienie deserów tego typu, są zdrowe, proste i szybko znikają z talerzyków. To ostatnie jest dla mnie najlepszym dowodem na to, czy deser był dobry. :) Ten jest delikatnie słodki, smak brzoskwiń i serka waniliowego przeplatają się ze sobą, a najsmaczniejsze są kawałki owoców ukryte w białym serniczku.

Proponuję zrobić go w niewielkich kokilkach, ale można też w większej formie i uzyskać większy sernik na zimno z brzoskwiniami. Jednak bez względu na formę, polecam go zapracowanym i zabieganym, czyli tym z Was, którzy muszą zrobić coś na szybko. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Galaretkę rozpuszczam w mniejszej ilości wrzątku niż zaproponowane jest na opakowaniu! Ja rozpuszczam w 150 ml wrzątku (ok. 2/3 szklanki). To bardzo ważne, inaczej serniczek będzie zbyt "wiotki".

Krok 2. Brzoskwinie z puszki kroję na mniejsze kawałki.

Krok 3. Brzoskwinie dodaję do galaretki. Kilka łyżek tej galaretki wlewam do kokilek i wstawiam do lodówki (to będzie ten galaretkowy wierzch, oczywiście można ten krok pominąć).

Krok 4. W międzyczasie do pozostałej części galaretki dodaję serek waniliowy i dokładnie mieszam.

Krok 5. Wyjmuję kokilki z zastygniętą galaretką (to zajmuje kilka minut, bo taka ilość gęstej galaretki szybko tężeje) i dopełniam kokilki masą serniczkową (z punktu 4). Wstawiam do lodówki, aby stężało (wystarczy mniej niż 2 h).

Krok 6. Aby wyjąć deser z kokilek, wkładam go na chwilkę do miski z gorącą wodą, następnie odwracam nad talerzykiem do góry dnem i serniczek sam się wysunie. Jeśli nie, to wstawiam jeszcze na chwilkę do miski albo popycham go delikatnie paluszkiem. Galaretka czasem stawia opór i nie wyskakuje razem z resztą serniczka, jednak nie zrażajcie się, w najgorszym razie wyjmiecie ją osobno i położycie na szczycie, nikt nie zauważy. :) Smacznego.

Sernik na zimno w wersji mini
Sernik na zimno w wersji mini
11 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.