Mazurek różany

Przepis na wielkanocnego mazurka, tym razem mazurek różany, czyli klasyczny mazurek na kruchym cieście z konfiturą z róży oraz płatkami migdałowymi i słodkimi bezami. Prosty, a smaczny. Choć musicie pamiętać, że o smaku mazurka w dużej mierze decyduje wybrana konfitura różana. Jeśli macie ochotę, to możecie go też udekorować płatkami róży, będzie apetycznie wyglądać.

Mazurka różanego zrobiłam na delikatnym kruchym spodzie, podobnym do mazurka kajmakowego, drugi udany kruchy spód do mazurków to taki, jak przy mazurku snickers. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mąkę mieszam z cukrem pudrem, cukrem waniliowym i dodaję masło. Siekam, aż masło będzie drobne, wtedy wbijam jajo i zagniatam.

Krok 2. Jeśli ciasto się lepi, to warto schować do lodówki, ale nie jest to konieczne.

Krok 3. Wałkuję (najlepiej pomiędzy 2 papierami lub foliami, nie dosypujcie za dużo mąki. ;-)) Nakłuwam widelcem i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 15–20 minut do zrumienienia.

Mazurek różany
Mazurek różany
7 kwietnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.