Masa krówkowa

Masę krówkową czy też toffi (często mylnie nazywaną masą kajmakową, są podobne w smaku, ale jednak inne) można kupić w sklepie. Jednak mi nie smakują masy aromatyzowane, a te bez dodatków trudno dostać. Dlatego przygotowuję masę krówkową w domu. Odkąd pamiętam, moja Mama przygotowywała ją, gotując kilka puszek mleka, a potem „krówka” czekała w szafce na swoją kolej.

Taka masa krówkowa jest idealna do kremów, nadziewania ciastek, przekładania wafli (np. na szybkiego mazurka). Krówkę możecie też dodać do mleka i przygotować słodkie kakao i… co tylko Wam jeszcze przyjdzie do głowy. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Puszkę wkładam do garnka z wodą, puszka musi być całkowicie przykryta wodą (w trakcie gotowania trzeba dolewać). Wstawiam do gotowania na 3 godziny, na niewielkim ogniu, ale tak, by całość lekko bulgotała.

Krok 2. Gotową masę krówkową zostawiam do wystudzenia i albo przechowuję w puszce albo otwieram (ale dopiero, gdy wystygnie!).

16 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.