Masa do dekoracji ciast biszkoptowych

Aby było Wam łatwiej znaleźć, dla przypomnienia poradnik krok po kroku, jak zrobić masę dekoracyjną do ciast biszkoptowych. W ten sposób zrobiłam biszkopt ze wzorkiem przy joconde cake oraz roladę w kropki. Wzory na biszkopcie robi się szybko, a można wyczarować niesamowite cuda. Zerknijcie koniecznie na zdjęcia pod przepisem, np. na wspomniane joconde cake, tam już kilka osób wstawiło piękne torty z wykorzystaniem takiego zdobienia!

Masa dekoracyjna do ciast biszkoptowych daje ogromne możliwości dekoracji ciast, ciastek czy właśnie tortów i wszystko zależy od Waszej wyobraźni, jak to wykorzystacie. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na początku masło w temperaturze pokojowej miksuję z cukrem pudrem, aż masło uzyska jasny kolor.

Krok 2. Dodaję białko i miksuję, a potem mąkę i znów miksuję.

Krok 3. Teraz czas na barwienie. Przy ciemnym biszkopcie najlepsza będzie masa bez barwienia, ale przy jasnym trzeba dodać: kakao, dżem czy sok, możecie też barwić masę barwnikami itd.

Krok 4. Masę wystarczy już tylko wycisnąć na blaszkę koniecznie wyłożoną papierem do pieczenia, na to wyłożyć ciasto i razem zapiec zgodnie z przepisem na biszkopt. :) Smacznego.

9 marca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.