Masa cukrowa – lukier do dekoracji tortu

Jak zrobić masę cukrową do dekoracji tortów i lepienia figurek, czy lukier plastyczny jest trudny do zrobienia? O czym warto pamiętać masę cukrową na tort? Zobaczcie nowy wpis z filmem, gdzie krok po kroku pokazuję, jak przygotować słodką masę do dekoracji w domu. Tak, jest słodka, ale o wiele smaczniejsza niż taka kupna masa, a w razie potrzeby możecie ją zabarwić na dowolny kolor.

Ponad 7 lat temu przepis na lukier plastyczny był jednym z pierwszym na tym blogu, był też jednym z pierwszych przepisów po polsku na fondant do dekoracji tortów. Dzisiaj chcę wam pokazać jeszcze lepszy film, na jeszcze lepszą, niezawodną masę do dekoracji tortów.

Polecam wam również inne masy, które świetnie sprawdzą się przy dekorowaniu tortu: plastyczna czekolada oraz krem ozdobny lekki jak chmurka.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żelatynę rozpuszczam we wrzątku i mieszam, odstawiam i znowu mieszam po chwili by nie było grudek. Dodaję glukozę i mieszam z cukrem pudrem. Wyrabiam.

Krok 2. W razie potrzeby dosypuję cukru pudru, wiele zależy od cukru pudru.

Krok 3. Masę można barwić, jak chcecie jeden kolor to polecam dodać barwnik na etapie mieszania żelatyny, ale jak kilka to polecam barwniki sypkie.

Krok 4. A tak wyglądają kolorowe masy cukrowe :)

Masa cukrowa
Masa cukrowa
Masa cukrowa
Masa cukrowa

lukier

13 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.