Marcepan – jak zrobić masę marcepanową

Przepis na domowy marcepan, pokazuję jak zrobić masę marcepanową, czyli słodką masę z migdałów potrzebną do dekoracji tortów, ciasteczek czy składnik wielu ciastek, deserów i pralinek. Domowy marcepan jest przepyszny, słodki i niesamowicie migdałowy. Przygotowując masę marcepanową wybierasz składniki bez zbędnych wypełniaczy zatem uzyskujesz 100% marcepan.

Wbrew pozorom przygotowanie marcepanu jest proste i nie wymaga wiele pracy, możesz go przygotować bez podgrzewania czy pieczenia. Z marcepanu możesz zrobić pralinki (na filmie pokazuję te najprostsze – kartofelki marcepanowe, nie wiem jak Ty, ale ja je uwielbiam!). Możesz śmiało udekorować tort, bo pod wpływem ciepła masa robi się plastyczna niczym plastelina. Przypomina lukier plastyczny, a jednak jest (moim zdaniem) smaczniejsza i ciut mniej słodka, choć nadal baaardzo słodziutka.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Migdały obieram (jeśli są w skórce) i mielę/siekam na mąkę. Niestety taka kupna mąka jest zbyt gruba.

Krok 2. Mieszam razem z cukrem pudrem, dodaję olejek/aromat i wodę.

Krok 3. Zagniatam (w razie potrzeby dodaję odrobiny wody), zawijam w folię spożywczą i wstawiam do lodówki na minimum godzinę. I gotowe :)

Domowy marcepan
Domowy marcepan
Domowy marcepan - marcepan jasny jest z migdałów obranych, a ten ciemniejszy z migdałów nieobranych
Domowy marcepan – marcepan jasny jest z migdałów obranych, a ten ciemniejszy z migdałów nieobranych
5 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.