Małże w sosie pomidorowym

Bardzo polubiłam małże, po przepisie na mule po marynarsku oraz te proste z pieprzem, czas na małą wariację. Dzisiaj małże w sosie pomidorowym. Podczas przygotowywania po domu rozchodzi się piękny aromat, a moje pierwsze skojarzenie z tym zapachem, to sos do pizzy. Potem do tego sosu wpadają małże i wino, całość chwilkę się gotuje… mmm! Małże potem mają pyszny, lekko pomidorowy aromat.

Gorąco zachęcam Was do spróbowania małży w sosie pomidorowym, do każdej porcji polecam też kromkę pieczywa, by łatwiej nabierać pomidorowego sosu z dna miseczki. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od roztopienia masła na patelni, dodaję czosnek, a potem pomidory pokrojone w kostkę i podsmażam. Doprawiam oregano, pieprzem i solą i mieszam, aż pomidory się rozpadną.

Krok 2. Dolewam wino, a jak całość będzie gorąca, to dorzucam małże. Przykrywam pokrywką. Gotuję 5–6 minut.

Krok 3. Po tym czasie posypuję całość natką pietruszki, lekko potrząsam patelnią, a potem nakładam na talerz. Smacznego.

Małże w sosie pomidorowym
Małże w sosie pomidorowym
10 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.