Małże św. Jakuba z pieprzem

Jeśli do tej pory nie próbowaliście małży i dopiero poznajecie ich smak, to teraz jest podwójna okazja. Proponuję przygotować małże św. Jakuba z pieprzem na romantyczną kolację we dwoje, nie tylko walentynkową, choć to na pewno dodatkowy pretekst. W Polsce przegrzebki są dość drogie, szczególnie te w muszlach, ale warto spróbować. Mięso małży jest delikatne, a poza tym małże to… afrodyzjak! A do tego jeszcze pieprz, czyli kolejny składnik pobudzający. :)

Małże św. Jakuba to na pewno fajny pomysł na lekką kolację. Pamiętajcie, że przygotowując małże, trzeba je smażyć krótko i szybko, aby były soczyste i smaczne. Jeśli szukacie bardziej tradycyjnych posiłków na Walentynki, to może skusicie się na pizzę serce lub słodkie makowe ciasto? :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Oczyszczone (lub rozmrożone i przepłukane) małże posypuję mocno pieprzem. Najlepszy będzie taki z młynka, mielony.

Krok 2. Rozgrzewam oliwę z masłem i smażę krótko z obydwu stron, aż małże będą rumiane, ale nie za długo, bo będą gumowate. Bardzo ważne jest krótkie smażenie przegrzebków.

Małże z pieprzem
Małże z pieprzem
3 lutego 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.