Makaron pomidorowy z oliwkami

Prosty pomysł na obiad, czyli makaron pomidorowy z oliwkami. Robię go wtedy, gdy nie mam czasu albo gdy w lodówce jest pusto. ;-) Do zrobienia tego dania wystarczą makaron, koncentrat pomidorowy i oliwki, a reszta to dodatki, takie jak żółty ser czy cebula.

Makaron pomidorowy z oliwkami to bardzo proste, smaczne i szybkie danie. Robiłam je ostatnio przed wyjściem do pracy, drugą ręką przygotowując śniadanie. Najbardziej czuć w nim oliwki, bo pomidorowego smaku nie jest wiele. Dlatego nie radzę rezygnować z oliwek. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebulę siekam drobno.

Krok 2. Na patelni rozpuszczam 2 łyżki masła, wrzucam cebulę i podsmażam.

Krok 3. Na drugiej patelni rozpuszczam 2 łyżki masła, następnie dodaję 2 łyżki mąki i mieszam. Gdy będzie wymieszane, to wlewam wrzątek, mieszam, by nie powstały grudki.

Krok 4. Dodaję koncentrat pomidorowy.

Krok 5. Wrzucam oliwki, mieszam. Dodaję wcześniej podsmażoną cebulkę, a następnie ugotowany i odcedzony makaron, mieszam, aby sos oblepił każdego kluseczka.

Krok 6. Nakładam na talerze i posypuję startym serem żółtym. Smacznego.

Makaron z oliwkami lekko pomidorowy
Makaron z oliwkami lekko pomidorowy
2 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.