Majonez

Przepis na szybki majonez, czyli najprostszy do zrobienia jaki wam tylko przyjdzie do głowy. Jeśli zastanawiacie się, jak zrobić majonez to zacznijcie od tego przepisu. Wychodzi delikatny, kremowy i na pewno się nie zetnie w trakcie ubijania.

Prostota tego przepisu polega na tym, że wszystko wlewa się jednocześnie, a następnie napusza za pomocą blendera. I tyle. W kilka minut domowy pyszny majonez jest gotowy. A potem możecie dodawać do sałatek, do jajek faszerowanych czy babek. Jest obłędny! Co ważne jest to przepis z całymi jajkami, a nie tylko żółtkami, jak zazwyczaj (możecie zrobić na żółtkach tylko, ale spróbujcie tej wersji), dzięki temu jest jeszcze delikatniejszy, bardziej aksamitny.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jajka parzę we wrzątku (można też naświetlać w lampie UV). Wbijam całe jajka do wysokiego naczynia, dodaję sól, pieprz, musztardę, sok cytrynowy i olej (tak to magia tego przepisu).

Krok 2. Za pomocą blendera, od samego dołu, blenduję aż zacznie powstawać kremowy majonez. Miksuję aż będzie gęsty, kremowy, pyszny majonez. Smacznego.

Majonez
Majonez
Majonez
Majonez
24 marca 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.