Macarons z lemon curd

I oto kolejne makaroniki, czyli francuskie macarons. Bardzo nam zasmakowały. Tym razem w kolorze neutralnym, przełożone lemon curd, o którym już wspominałam.

Lemon curd jako nadzienie do makaroników spisuje się super, łamie słodycz bezików swoją delikatną kwaskowatością. Muszę przyznać, że to bardzo fajny duet. Nam takie makaroniki bardzo zasmakowały. Są idealne do herbaty, szczególnie takiej czarnej – mmm… super.

PS. A tym, którzy pierwszy raz widzą makaroniki, powiem, że to takie malutkie, słodkie bezy o migdałowej nucie – pycha!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka oddzielam od żółtek. W tym przepisie będą potrzebne same białka.

Krok 2. Migdały mielę na drobno, można też wykorzystać gotową mączkę migdałową – do kupienia w dziale z bakaliami w sklepie.

Krok 3. Z białek razem z cukrem (tym zwykłym) ubijam pianę. Następnie dodaję cukier puder, mączkę migdałową, odrobinkę wody i miksuję na błyszczącą masę.

Krok 4. Używając szprycy lub łyżeczką nakładam na blachę wyłożoną papierem do pieczenia koła ok. 2–3 cm. Odstawiam na 20 minut, by lekko podeschły, a następnie wstawiam do piekarnika nagrzanego do 150°C na 15 minut. PS: W piekarniku z termoobiegiem pieczemy przy zamkniętych drzwiczkach, w innych lekko uchylamy.

Krok 5. Wystudzone makaroniki przekładam lemon curd (można kupić, zazwyczaj w dziale z ekożywnością) i łączę po dwa w pary. Smacznego.

Macarons z lemon curd
Macarons z lemon curd
17 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.