Łosoś z mango i chili

Danie bardzo słoneczne i niesamowicie smaczne – łosoś ze słoneczną salsą, czyli łosoś z mango i chili. Rybę przygotowałam na parze, więc to lekkie danie, idealne na wiosnę, wiosenne są też kolory salsy – żółte i czerwone, a w smaku słodkie i lekko ostre – spodoba się Wam. :) Lubię przygotowywać łososia na różne sposoby, na święta furorę zrobił łosoś w słodkiej glazurze, wiosną wszystkim powinien spodobać się dzisiejszy łosoś z mango i chili.

I nie obawiajcie się, jeśli nawet nie przepadacie za wyrazistym aromatem mango, to tutaj, w połączeniu z chili, odrobiną cukru i sokiem cytrynowym, smakuje bajecznie i… słonecznie. :) Do dzisiejszego łososia z parowaru proponuję zapiekane ziemniaki lub kaszę gryczaną. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję marynatę, mieszam oliwę lub olej z sosem sojowym, przyprawami i miodem. Nacieram tym łososia.

Krok 2. Ustawiam do gotowania na parze na 12–20 minut (w zależności od programu – normalny to dłużej, program szybki – krócej).

Krok 3. Miksuję blenderem lub bardzo, bardzo drobno siekam mango, chili, szalotkę i do tego dodaję sok z cytryny, cukier i odrobinę oliwy. Podaję łososia z salsą, smacznego.

Łosoś z salsą
Łosoś z salsą
9 marca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.