Łosoś w słodkiej glazurze na cebulach

Zamiast smażonego karpia na święta możecie podać łososia (lub inną rybę), proponuję rybę w słodkiej glazurze na cabulach, danie nowoczesne, smaczne i bardzo świąteczne. A co ważne, przygotowanie takiej ryby zajmuje niewiele czasu. Łosoś to wdzięczna ryba, smakuje dobrze bez względu na dodatki. Tutaj, w tej słodkiej marynacie, nabiera naprawdę świątecznego charakteru.

Łosoś w słodkiej glazurze jest delikatny, na wierzchu ma słodko-kwaśną glazurę, a całość dopełniają talarki cebuli. Nadają fajny aromat, a jednocześnie dodają ciekawej słodyczy. Danie na pewno Wam posmakuje, sprawdzi się również jako codzienny obiad zamiast ryby w panierce, wystarczy, że podacie do tego kaszę gryczaną lub ryż. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebule kroję na talarki. Wrzucam do lekko osłodzonej wody i gotuję kilka minut.

Krok 2. Przygotowuję "marynatę". Mieszam wszystkie składniki. Łososia dzielę na mniejsze kawałki. Na dno naczynia nakładam odcedzone cebule, na to łososia i dokładnie go smaruję marynatą. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 15–25 minut, aż ryba będzie jaśniejsza. Podaję. Smacznego.

Łosoś w słodkiej żurawinie
Łosoś w słodkiej żurawinie
Łosoś w słodkiej żurawinie
Łosoś w słodkiej żurawinie
4 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.