Łosoś w papilotach ze szparagami

To jedno z tych dań, które wymagają niewielkiego nakładu pracy, a dają niesamowity efekt smakowy. Łosoś w papilotach ze szparagami to nic innego, jak zapiekany łosoś w sreberku z dodatkiem szparagów. Ja wybrałam białe szparagi, ale z powodzeniem możecie je zastąpić zielonymi.

Przygotowanie tego dania zajmie Wam niewiele czasu, a wzbudzi ono zachwyt i gości, i domowników. :) Delikatny łosoś, zioła i miękkie szparagi. Pycha! Takie danie możecie podawać na talerze prosto ze sreberka, cieplutkie i aromatyczne. Rybę warto posypać wspomnianymi ziołami (ja użyłam soli ziołowej), skropić lekko cytryną i tyle. Czasem te proste pomysły są najlepsze. Polecam i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Szparagi obieram (białe całe, a zielone tylko w 1/3 od dołu). Ja wybrałam białe szparagi, ale możecie użyć zielonych. Szparagom odcinam lub odłamuję zdrewniały dół. Wstawiam do gotującej się wody i gotuję około 10 minut (łepki powinny wystawać nad wodę).

Krok 2. Przygotowuję kawałki folii, kładę na każdej kawałek łososia, na to masło, kilka kropel soku z cytryny, posypuję też solą ziołową.

Krok 3. Układam szparagi na rybie.

Krok 4. Zawijam folię tak, by w środku było troszkę powietrza, ale żeby nic nie wypłynęło.

Krok 5. Kładę na blaszce i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę około 15–20 minut. Gotowe. :)

Łosoś w papilotach ze szparagami
Łosoś w papilotach ze szparagami
5 czerwca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.