Łosoś w nori z sałatką

Bardzo smaczne danie, które podbiło moje kubki smakowe. Łosoś w nori z warzywną sałatką to pomysł na podanie łososia w innej formie niż sushi czy pieczone ryba. Bardzo atrakcyjnej. Łosoś jest w marynacie a potem otoczony panierką z grubo utartego pieprzu i owinięty nori.

Dla mnie bomba. Takiego łososia w nori z sałatką serwuję w restauracji InAzia w Warszawie, warto naprawdę spróbować zrobić samodzielnie w domu. A jak nie chcecie robić to zajrzyjcie do InAzia, teraz jest fajna promocja na 3 daniowe menu :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mieszam sól, cukier, sok z limonki, sos i posiekany drobno imbir i taka marynatą nacieram rybę. Odstawiam na 2 godziny do lodówki, potem ścieram mokrą dłonią nadmiar (to ważne, bo mamy tu sporo soli itd.).

Krok 2. Warzywa surowe kroję ukośnie w paseczki. Im cieńsze tym ładniej całość wygląda.

Krok 3. Nori kruszę, zalewam woda, sokiem z limonki, doprawiam cukrem, sosem i blenduję na pastę.

Krok 4. Łososia dzielę na pasy, obtaczam w rozbitym zielonym pieprzu (ja ucieram w moździerzu) i mocno zawijam w folię by kawałki miały ładny kształt w przekroju.

Krok 5. Odwijam, kładę na nori, roluję i odkładam na chwilę. Po czym ostrym nożem kroję na kawałki, jak sushi. Nakładam puree nori, na to sałatkę i kawałki łososia. Smacznego.

Łosoś w nori
Łosoś w nori
Łosoś w nori
Łosoś w nori
Łosoś w nori
Łosoś w nori
Ja razem z Marcinem Sasinem szefek kuchni InAzia
Ja razem z Marcinem Sasinem szefem kuchni InAzia
13 grudnia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.