Lody kokosowe z czekoladą

Przepis na szybkie, jogurtowe lody kokosowe z czekoladą, które przygotujecie bez użycia maszyny do lodów. Lody przygotowałam w pojemniczkach, na patykach, podpowiem, że jeśli takich nie macie, to z powodzeniem możecie wykorzystać pudełeczka po małych jogurtach.

Lody kokosowe z czekoladą są fajne nie tylko ze względu na smak, ale i konsystencję. Wiórki kokosowe sprawiają, że lody są jakby bardziej miękkie, smaczniejsze nawet po długim mrożeniu. Prócz kokosa i czekolady, możecie tu dodać owoce, ale radzę nie rezygnować z wiórków, bo one dają fajną strukturę lodów. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ubijam śmietanę razem z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Gdy już jest gęsta, to mieszam z jogurtem, dodaję wiórki i posiekaną czekoladę, i mieszam.

Krok 2. Napełniam pojemniczki, uderzam każdym o blat, by równo rozłożyła się masa i nie było dziurek, wbijam patyczki i mrożę minimum 1 godzinę.

Krok 3. Przed wyjęciem, pojemniczek ogrzewam w dłoniach lub w szklance z ciepłą wodą, to ułatwia wyjęcie całych lodów. Smacznego.

Lody kokosowe z czekoladą
Lody kokosowe z czekoladą
1 lipca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.