Lody cytrynowe

Dzisiaj przepis na lody, lody cytrynowe. Nie sorbet, tylko dość śmietankowe o wyrazistym smaku cytryny, ale nie kwaśne. Dobrze będą do nich pasować listki mięty czy kawałki czekolady deserowej. Dzisiejsze lody są przygotowane bez maszynki do lodów, bo chciałam Wam pokazać, że to wcale nie jest trudne.

Lody cytrynowe będą świetnym pomysłem na upalne dni. Możecie też tylko troszkę je zmrozić i podać jako shake. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żółtka ubijam z cukrem na kogel mogel.

Krok 2. Śmietankę podgrzewam z cukrem waniliowym. Dodaję też sok z cytryny i skórkę. Zdejmuję z ognia, mieszam z koglem i znowu stawiam na ogień. Podgrzewam, aż zacznie gęstnieć, a potem zostawiam do wystudzenia.

Krok 3. Przelewam do pojemnika i wkładam do zamrażarki. Po godzinie wyciągam i widelcem lub blenderem mieszam. Chowam i znowu po godzinie to samo. Tę czynność powtarzam 3 razy. Dzięki temu kryształki lodu nie osadzą się na bokach, a lody będą bardziej puszyste. :) Smacznego.

Lody cytrynowe
Lody cytrynowe
30 czerwca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.