Lody bez maszyny. Parfait z białą czekoladą

Przepis na pyszny deser lodowy, parfait z białą czekoladą i likierem cointreau. To rodzaj lodów, co ważne, lodów bez maszyny. Tak, tak, ten lodowy przysmak możecie zrobić, mając do dyspozycji jedynie mikser lub ubijaczkę. I wiecie co jest najlepsze? To jedne z lepszych lodów, jakie można zrobić w domu.

Przepis na lody bez maszyny, na parfait z białą czekoladą zdradził nam Michał Tkaczyk Szef Kuchni Hotelu Bristol, z którym gotowaliśmy w legendarnej Cafe Bristol (polecam Wam relację). Deser można przygotować w różnych wariantach smakowych, smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od roztopienia czekolady. Białka ubijam z cukrem na sztywno, delikatnie łączę z czekoladą, a potem ultra delikatnie z ubitą na sztywno śmietaną kremówką. Do tego dodaję likier.

Krok 2. Wymieszaną masę przekładam do formy, uwaga, jeśli to np. keksówka, to wykładam ją folią spożywczą, ale możecie wybrać foremki, kokilki itp.

Krok 3. Desery mrożę przez 1–3 godzin (można też dłużej). Podaję z owocami oprószonymi cukrem i wymieszanymi z cointerau. Smacznego.

Przepis na lody bez maszyny
Przepis na lody bez maszyny
Lody bez maszyny parfait
Lody bez maszyny – parfait
30 lipca 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.