Lody bananowe z czekoladą

Pyszne lody bananowe z czekoladą, delikatne, z kawałkami owoców. Jeśli lubicie mleczne lody, a także smak bananów i czekolady, to dla tych lodów przepadniecie. :) Są pyszne!

Lody tym razem są na śmietanie i mleku z dodatkiem całych jajek. Bardzo przypasowała mi ta „baza”, już wcześniej sprawdzałam ją przy lodach ciasteczkowych. Wychodzą delikatne, puszyste i bardzo smaczne. Jeśli lubicie, to prócz mlecznej czekolady, możecie dodać jeszcze kawałki białej, na pewno będzie pysznie.

Polecam Wam gorąco lody bananowe z czekoladą i życzę smacznego. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Śmietanę mieszam z całymi jajkami, do wymieszanej masy dodaję cukier i mleko. Na ogniu doprowadzam do zgęstnienia, ciągle mieszając. Uwaga! Nie można masy zagotować, bo się zważy. Gdy już jest gorąca, lepiej zmniejszyć ogień. Odstawiam masę do wystudzenia.

Krok 2. Banany widelcem "rozdeptuję". Masę w temperaturzę lodówkowej wlewam do kręcącej maszyny, wrzucam "rozdeptane" banany i kawałki czekolady. Kręcę, aż będą gęste. Bez maszyny: mieszam masę z bananami i kawałkami czekolady, i wstawiam do zamrażarki, po godzinie wyciągam i widelcem dokładnie mieszam, wstawiam znów. Czynność powtarzam trzy razy.

Krok 3. Masę, która jest już zmrożona, ale jeszcze miękka, przekładam do plastikowego pudełeczka i wstawiam do zamrażarki (polecam półkę/szufladę, która jest "najmniej mroźna" ;)). Podaję np. posypane wiórkami czekolady. Smacznego.

Lody bananowe
Lody waniliowe z bananami i czekoladą
7 sierpnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.