Libańska zupa z soczewicy

Przepis na pyszną zupę z soczewicy, będziesz oczarowana, jak z kilku składników i przypraw można wyczarować aromatyczną, pełną smaków zupę. Libańska zupa z soczewicy pachnie kuminem, u nas wciąż mniej popularną przyprawą, ale warto jej poszukać. Jest też niedroga!

Ja przeżywam szał na kuchnię arabską, w szczególności libańską. Zamiast dobrej książki (swoją drogą polecam 20 dobrych książek do przeczytania) siadam z moją wielką książką z przepisami kuchni libańskiej i czytam przenosząc się w świat zapachów i aromatów. Tak jest też z tą zupą, jest pełna smaków. Rozgrzewa idealnie, szczególnie w taki chłodne jesienne dni.

Libańska zupa z soczewicą na pewno wejdzie na stałe do mojego menu, raz, że robi się ją szybko, a dwa, że jest naprawdę pyszna.

Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wlewam oliwę i dodaję posiekaną cebulę, przesmażam. Dodaję czosnek. Jeśli czujesz, że oliwy jest zbyt mało możesz dolać lub dolać ciut wody. Dodaję przyprawy, mieszam.

Krok 2. Odmierzam soczewicę i raz płuczę.

Krok 3. Dodaję do cebuli i zalewam wodą. Dodaję pomidory z puszki lub pokrojone świeże.

Krok 4. Na niewielkim ogniu gotuję ok. 15-20 minut. Doprawiam pieprzem i solą i podaję z posiekaną kolendrą.

Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy
Zupa z soczewicy
12 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.